Julkaistu: 09.05.2022 08.20

Seuran päättäjäiset tiistaina 17.5 jäähallilla klo 17.00 alkaen

Järjestämme muutaman vuoden tauon jälkeen koko seuran yhteiset päättäjäiset tiistaina 17.5 jäähallilla. Kahvi- ja mehutarjoilu aloitetaan klo 17.00 ja virallinen ohjelma klo 17.30.

Päättäjäisissä palkitaan kaikki U8 ja U9 joukkueiden pelaajat.

U10 ja sitä vanhemmista juniorijoukkueista sekä edustusjoukkueesta palkitaan "Tsemppari Jääkarhu", "Kehittynein Jääkarhu" ja "Kauden Jääkarhu". Joukkueet saavat itse päättää nämä palkittavat pelaajat keskuudestaan valitsemallaan tavalla ja joukkueen valmentaja(t) esittelevät palkittavat pelaajat lyhyiden perustelujen kera päättäjäisissä.

Seuran puolesta palkitaan "Kauden Valmentaja", "Kauden Joukkueenjohtaja", "Kauden Huoltaja", "Kauden Kiekkoperhe" ja "Kauden Seuratyöntekijä".

Lämpimästi tervetuloa!